פָּתֹחַ תִּפְתַּח אֶת יָדְךָ לְאָחִיךָ לַעֲנִיֶּךָ וּלְאֶבְיֹנְךָ בְּאַרְצֶךָ

הביטו סביב. זה בבניין, בפאתי הרחוב, בקצה השכונה. הם רעבים ומשוועים לעזרה. נמשיך להתעלם? חייבים לדאוג לפחות שיהיה בבית מה לאכול!

תרום עכשיו

סלי מזון למשפחות

עבודת-שטח של עשרות שנים, הניבה מתכונת פעילות ייחודית של 'אשל' המוכיחה את עצמה בחילוץ משפחות מהמצוקה הקיומית תוך כדי הענקת הסיוע הנכון. מרחב הפעולה ברור: מחד, לסייע ולדאוג למשפחות וילדים הרעבים ללחם ומדלגים ארוחות כי המזווה בבית ריק. מאידך, לעזור בתבונה מבלי להנציח את תלות המשפחה בסיוע. 'אשל' רכשה מיומנות של הענקה מכובדת הפותרת את המצוקה מבלי לבייש את המקבלים. התפריט מותאם לכלכלת כל המשפחה למשך חודש ימים לפחות; המגוון בריא ומזין והאספקה נעשית בכבוד ובאחריות.

המרכז הלוגיסטי ע"ש סלאגר משתרע על פני אלפי מ"ר באיזור התעשייה 'באר טוביה' ובו שוכן בית האריזה הענק של "בנק בלבטניק למזון". מכאן, יוצאים 10,800 סלי-מזון מידי חודש, ויותר מ-20,000 סלי מזון בערב חגי-תשרי וערב פסח, הנשלחים למשפחות נזקקות ביותר מ-60 ערים ורשויות בארץ.

המשפחות נבחרות בקפידה על ידי צוותי הרווחה ברשויות המקומיות, המוודאות כי המשפחה אכן זקוקה לסיוע וראויה להיכלל בו. אשל מקפידה על חלוקה מכובדת, השומרת מכל משמר על כבודה של כל משפחה. ארגזי המזון נשלחים אל בית המקבלים במשלוח מסודר, מבלי לגרום למשפחה להתייצב בתורים צפופים ומבישים של מוקדי חלוקה עירוניים.

תפריט המוצרים הנכללים בסלי המזון נקבע בשיתוף תזונאית בכירה, המוודאת כי המוצרים מרכיבים סל מזון איכותי, עשיר, מגוון ומזין המעניק שובע לכל בני הבית.

פרויקט סלי מזון זוכה להשתתפות הרשות המקומית – המממנת כ-20% מעלות הסיוע הניתן למשפחה על ידי אשל.